Olejki eteryczne są podstawą leczenia aromaterapią chorób u pacjenta. Olejki eteryczne są używane do zmiany lub wzmocnienia stanu emocjonalnego umysłu, aby osiągnąć cele. Połączenie umysłu z organizmem jest silną siłą i olejki eteryczne są wykorzystywane do wykorzystania tej siły w drodze do leczenia pacjenta. Aromaterapia jest oddziałem medycyny ziołowej, która wykorzystuje właściwości lecznicze ziół i roślin. Aromaterapia składa się z dwóch słów: Aroma i Terapia, gdzie słowo aromat odnosi się do zapachu lub pachnie grupą związków chemicznych, win, kwiatów, z których są wydobywane olejki eteryczne, a terapia odnosi się do jakiegokolwiek środka przyjętego w celu leczenia niepełnosprawności lub choroby Ogólne określenie używania i opisywania dowolnego psychologicznego lub medycznego systemu leczenia, którego celem jest promowanie zdrowia fizycznego i psychicznego osoby. Jest to próba odzyskania wszelkich problemów zdrowotnych.

Obecność aromatu: aromat, który można znaleźć wszędzie w swoim otoczeniu. Można znaleźć aromaty w owocach, roślinach, skorupiakach, korzeniach, różach w ogrodach, limonkach , lawendowych i cytrynowych. Mydła i szampony zawierają esencje roślin, owoców i kwiatów.

Oleje nośne: Aromaterapia wymaga użycia czystych olejków eterycznych. Ponieważ niektóre olejki eteryczne są toksyczne, dlatego należy je uważać z uwagą, aby otrzymać ten naturalny prezent. Olejek eteryczny otrzymany po destylacji z esencji roślin, kwiatów i owoców jest silnie skoncentrowany, dlatego należy najpierw rozcieńczyć olejem nośnikowym. Olej napędowy pozwala olejowi eterycznemu powoli wnikać przez skórę i zapobiega jakimkolwiek stanom zapalnym. Najczęstszymi rodzajami olejów nośnikowych są: jojoba, słodki diament, róża, oliwka, słonecznik, sezam, szafran, orzech laskowy itp.

Przechowywanie olejków eterycznych: Olejki eteryczne należy przechowywać w słoikach lub szklanych fiolkach, a do tego celu należy unikać plastikowych pojemników. Butle powinny być kolorowe kobalt lub bursztyn. Przechowywać te podstawowe oleje w chłodnym i suchym miejscu. Ogólnie olejki eteryczne trwają od 1 do 3 lat, ale niewiele jest wyjątków takich jak olej cytrynowy, które trwają od 6 miesięcy do 1 roku.

Olejek wielozadaniowy to lawenda, rozmaryn, drzewo herbaciane, rumianek, eukaliptus, róża, sosna, drewno sandałowe, mięta pieprzowa i cytryna.

lil kim

Links